İade ve Değişim

İşbu teslimat ve ödeme koşulları, www.exussboard.com adresli internet sitesi üzerinde yayınlanan hizmetleri sağlayıcı “ExussBoard” olarak, www.exussboard.com internet sitesi üzerinden hizmet alan ve kayıt olmuş tüm müşteri ve kullanıcılar “müşteri” olarak, www.exussboard.com adresli internet sitesi de “site” olarak anılacaktır.

www.exussboard.com sitesine üye olan herkes yada misafir alışverişi tercih eden tüm kullanıcı ve müşteriler, bu sözleşmenin tüm maddelerini kabul etmiş sayılır.

Not: Bazı hizmetler, tüm koşullar altında para iadesi yapılamayan bazı ürünler dahil olmak üzere bu ürünlerle ilişkili para iadesi için farklı politikalara veya gereksinimlere sahip olabilir. Bu tür hizmetler için geçerli olan para iadesi şartları için lütfen aşağıya bakınız.

İADE VE DEĞİŞİM KOŞULLARI

 1. Satın alınan ürünü tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılanabilirliğini bozmadan teslim tarihinden itibaren otuz (30) günlük süre içinde iade edebilirsiniz. Ancak ürünü teslim ederken ürünün faturası, ambalajı, varsa aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslimi gerekmektedir. Bu kurallardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilmez.
 2.  Ürünün, iade şartlarına uygun şekilde iade edilmesi halinde ürün tutarı iade edilir. Yapılan iadenin hesabınıza yansımasi ise çalıştığınız bankaya göre 1-4 hafta sürmektedir.
 3. Ürünü teslim alırken, teslim eden kargo firmasının yanında kontrol ediniz. Sevkiyat esnasında zarar gördüğünü düşündüğünüz ürünü/ürünleri teslim almayınız. Ürün/ürünler zarar görmüş ise kargo yetkilisine tutanak tutturunuz.
 4. Ürünü teslim ederken ürünün faturası, ambalajı, varsa aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslimi gerekmektedir. Bu kurallardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilmez.

 5. Ayıplı Ürünler

 6. Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ‘un 4.Maddesine göre, “Tanıtım ve kullanma kılavuzunda ya da reklam ve ilânlarında yer alan niteliklerine aykırı olan ya da kullanım amacı bakımından tüketicinin ondan beklediği faydaları azaltan maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar, ayıplı mal olarak kabul edilir. Müşteri, malın teslim tarihinden itibaren otuz (30gün) içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunursa, ürünü iade etme, bedel indirimi, ücretsiz değişim ya da ücretsiz onarım haklarından birine sahiptir” .
 7. Ürünün özellikleri, tanıtımında belirtilen özelliklerden farklıysa ya da, müşterinin üründen beklediği faydayı azaltan eksiklikler varsa, ürün, ayıplı mal sınıfına girer.
 8. Cayma hakkı kullanılarak iade edilen ürünlerde kargo ücreti “Site” ye aittir.
 9.  İade Talebi Oluşturma bölümünde bulunan ”İade ve Değişim İşlemleri” bölümünden yapmanız gerekmektedir. 
 10. Ürünü göndermeden önce iade talebinizi; İade ve Değişim bildirimleri asağıdaki formatta [email protected] adresine gönderilmelidir. İade talebinizi oluşturduktan sonra ürünü tarafımıza ‘Aras Kargo’ firma kodumuz ile gönderilmelidir, farklı kargolar ile gönderilen kargo ücreti “müşteri” ye aittir. ExussBoard iade için gerekli durumlarda kimlik fotokopisi isteyebilir.Ücret İadesi

  Başvuru Email Formatı :

  Sipariş numarası :
  Ad :
  Soyad :
  Firma Adı (varsa) :
  Sipariş E-Posta :
  Telefon Numarası :
  Iban No :
  Swift No (varsa) :
  Ücret İade Sebebi :

  Değişim İadesi Başvuru Email Formatı :

  Sipariş numarası :
  Ad :
  Soyad :
  Firma Adı (varsa) :
  Sipariş E-Posta :
  Telefon Numarası :
  Değişim Sebebi :

 11. Türkiye içi banka iadelerinde masrafsız bir şekilde iadeler gerçekleşmektedir. Yurt dışı swift yöntemi ile olan geri ödemelerde çıkacak masraf MÜŞTERİ’ye aittir.
 12. Sipariş iade süreci siparişin teslim edildiği gün/saat itibariyle başlar.
 13. Telefon ile sipariş iade veya değişim yapılmamaktadır. Sipariş iadesi/değişimi için madde 9 ‘daki adımlar uygulanmalıdır.